ČÍM JE TEDY KRMIT?
    VIDEO – Rady ptáka Loskutáka
    OBLÍBENÉ ODKAZY
Činčila se živí speciálními granulemi a kvalitním, dobře vysušeným, neprašným senem bez plísně a zápachu. Denní dávka je jedna velká lžíce granulí a hrstka sena. Nikdy nenahrazujte činčilí granule krmivem pro králíky nebo směskami pro hlodavce! Důležitý je také dostatek vody. Je nutné ji každý den měnit, zabráníme tím tvorbě bakterií a řas. Vždy používejte vodu kupovanou a neperlivou nebo vodu převařte, aby se zbavila chlóru.

Činčila patří mezi hlodavce, proto je nutné mít v kleci k dispozici kámen na ohryz (např. kostka Siporexu), jinak dochází k přerůstání zubů a tudíž k nepřijímání potravy a to vede k úhynu. Pro dobrý růst kostí a zubů potřebuje činčila dostatek vápníku, který dopňujeme ve formě tablet, nejkvalitnější jsou od výrobce Vitakraft, nebo formou minerálního kamene, který poslouží i k obrušování zubů.

Pokud chceme činčile dát nějaký pamlsek, ideální je sušené jablko, sušená mrkev nebo rozinka (jen v minimálním množství a občas). Dále má ráda čerstvé větvičky (nejlépe z jabloně - pozor na postřik).

 Zpět
      Další fotografie
Copyright © 2009 ČIMAF, design: Lenka Matiová